Blue Star Classic Field Show Tournament

 
 

 

ORDER OF PERFORMANCE


 
           
 

This is a preliminary list of bands in order of entry received. If you have any questions or see any errors, please contact Pete Jackson via e-mail at pjackson@riversideunified.org.

 
  4:30   CANCELLED

 

INFORMATION
LINKS


 

General Information

Map to North HS

Site Map

Line Up

 
  5:00 1A Oceanside  
  5:15 1A Yucaipa  
  5:30 2A    
  5:45 2A Patriot  
  6:00 2A Arlington  
  6:15 3A Murrieta Mesa  
  6:30 3A Colony  
  6:45 3A Ramona  
  7:15 4A    
  7:30 4A Murrieta Valley  
  7:45 5A    
  8:00 5A Riverside Poly  
  8:15 6A King  
  8:30 6A Chino  
  8:45   RCC Marching Tigers  
  9:00   Awards  
           
                 
 
Past Competitors

 
                 
 
2019

 
2018

 
 
Oceanside
1A
Aron Campbell
Yucaipa
1A
Robert Presler
 
 
Oxnard
1A
Andre Spence
Patriot
2A
Chris Case
 
 
Yucaipa
1A
Robert Presler
Arlington
2A
April Patrick
 
 
Patriot
3A
Chris Case
Citrus Hill
3A
Andrew Roche
 
 
Arlington
2A
April Patrick
Colony
3A
Matt Matthews
 
 
Canyon Springs
3A
Christian Lozano
Ramona
3A
Brian Gallagher
 
 
Santa Ana
3A
Victor De Los Santos
Riverside Poly
5A
Arwen Hernandez
 
 
Citrus Hill
3A
Andrew Roche
El Dorado
6A
Eric Samson
 
 
Ramona
3A
Brian Gallagher
Etiwanda
6A
Susie Marin
 
 
Orange Vista
4A
Joshua Boyd
Savanna
6A
Brian Belski
 
 
Loara
5A
Scott Domingues
Riverside King
6A
Chris Eldred
 
 
R. Cucamonga
5A
Austin Rico
Chino
6A
Doug Bowden
 
 
Riverside Poly
5A
Arwen Hernandez
RCC
Exh
James Rocillo
 
 
Riverside King
6A
Christopher Eldred
 
 
Chino
6A
Doug Bowden
 
 
RCC
Exh
James Rocillo
 
 
 
                 
 
2017

 
2016

 
 
Yucaipa
1A
Robert Presler
Yucaipa
1A
Robert Presler
 
 
Oak Hills
2A
Raymond Moreno
Chaffey
2A
Mario Corona
 
 
Grand Terrace
2A
Robert Ransdell
Patriot
2A
Christopher Case
 
 
Patriot
3A
Christopher Case
Katella
2A
Dylan Harlan
 
 
Arlington
3A
Chris Eldred
Arlington
3A
Chris Eldred
 
Western
4A
Sandra Hench
Esperanza
4A
Bradley Davis
 
 
Ramona
4A
Brian Gallagher
Ramona
4A
Brian Gallagher
 
 
Chino Hills
5A
Steve Krumbine
Riverside Poly
5A
Oscar Mooring
 
 
Riverside Poly
5A
Oscar Mooring
Chino
6A
Doug Bowden
 
 
Etiwanda
6A
Susie Marin
Etiwanda
6A
Susie Marin
 
 
El Dorado
6A
Eric Samson
Savanna
6A
Brian Belski
 
 
Chino
6A
Doug Bowden
American Fork (Utah)
6A
Nate Seamons
 
 
RCC
Ex
James Rocillo
RCC
Ex
James Rocillo
 
                 
                 
 
2015

 
2014

 
 
Jurupa Valley
1A
Aron R. Campbell
Bloomington
1A
John Zambrano
 
 
Saddleback
1A
Sean Knight
Valley View
1A
Loren Gamarra
 
 
Northview
2A
Tyrone Green
Moreno Valley
1A
Aron Campbell
 
 
Redlands East Valley
2A
Brian Hollett, Robert Barton
Saddleback
1A
Dylan Harlan
 
 
Temecula Valley
2A
Amy Thomas
Rialto
1A
Everardo Trujillo
 
 
Citrus Valley
2A
Scott Nelson
Patriot
2A
Chris Case
 
 
Arlington
2A
Chris Eldred
Redlands East Valley
2A
Adelle Glass
 
 
Colony
3A
James Rocillo
Arlington
2A
Chris Eldred
 
 
Covina
4A
Daniel Franco
Citrus Valley
2A
Scott Nelson
 
 
Grand Terrace
4A
Robert Ransdell
John North (Host)
3A
Pete Jackson
 
 
Ramona
4A
Brian Gallagher
Colony
3A
James Rocillo
 
 
Los Altos
5A
Jay Laging
Ramona
4A
Brian Gallagher
 
 
Riverside Poly
5A
Oscar Mooring
Murrieta Valley
5A
Neil Anderson
 
 
Rowland
6A
Jason Alvo
Riverside Poly
5A
Oscar Mooring
 
 
Chino
6A
Doug Bowden
Etiwanda
6A
Jeremy Hackworth
 
 
Rancho Verde
6A
Honglac Hathuc
RCC
Exh
Gary & Sheila Locke
 
 
Etiwanda
6A
Jeremy Hackworth
 
 
El Dorado
6A
Eric Samson
 
 
RCC
Exh
Gary & Sheila Locke
 
                 
                 
 
2013

 
2012

 
 
Elsinore
1A
Annette Betts
 
Citrus Valley
1A
Scott Nelson
 
 
Moreno Valley
1A
Aron Campbell
 
Redlands
1A
James Benanti
 
 
Temecula Valley
2A
Amy Thomas
 
Elsinore
1A
Annette Betts
 
 
Bloomington
2A
John Zambrano
 
Arlington
2A
Chris Eldred
 
 
Arlington
2A
Chris Eldred
 
Ramona
2A
Nick Chitwood
 
Patriot
2A
Ray Moreno
 
Redlands East Valley
3A
Adelle Glass
 
 
Redlands
2A
James Benanti
 
Heritage
4A
Dwight Asberry
 
 
Citrus Valley
2A
Scott Nelson
 
Riverside Poly
5A
Oscar Mooring
 
 
Ramona
3A
Brian Gallagher
 
Rancho Verde
6A
Honglac Hathuc
 
 
Redlands East Valley
3A
Adelle Glass
 
Chino
6A
Doug Bowden
 
 
Palm Desert
4A
Guy Lake
         
 
Riverside Poly
5A
Oscar Mooring
         
 
Vista Murrieta
6A
Don Wade
         
 
RCC Marching Tigers
Exh
Gary & Sheila Locke
         
                 
 
2011

     
 
Citrus Hill
1A
Candice Haden
       
 
Elsinore
1A
Annette Betts
       
 
Citrus Valley
1A
Scott Nelson
       
 
Redlands
2A
James Benanti
       
 
Heritage
3A
Dwight Asberry
     
 
Arlington
3A
Chris Eldred
       
 
Ramona
3A
Nick Chitwood
       
 
Palm Desert
3A
Guy Lake
       
 
John North (Exhib)
4A
Pete Jackson
       
 
Redlands East Valley
4A
Adelle Glass
       
 
Nogales
5A
Brad Pollock
       
 
Riverside Poly
5A
Oscar Mooring
       
 
Rancho Verde
6A
Honglac Hathuc
       
 
Chino
6A
Doug Bowden
   
 
Mayfair
6A
Tom Phillips
         

 


HELPFUL LINKS

Charms Calendar

Blue Star Classic Field Tournament

John North HS

Contact Us

 

FOLLOW US

   


INSTRUMENTAL MUSIC ASSOCIATION (BSRIMA)

The BSRIMA is a non-profit corporation tasked with providing support to the students and staff of the Instrumental Music and Auxiliary program. All parents of students in the program are welcome to join our ranks! Visit the parent boosters at this link:

BSRIMA (Parent Boosters)

 

John North High School | Riverside, CA